Renginiai

Kūrybinė studija

Šiemet vėl kupina įdomybių, naujienų, renginių ir kūrybinio veiksmo Jūsų lauks dailininkės Sigutės Chlebinskaitės kūrybinė studija "Tu gali sukurti knygą". Joje vyks daugybė susitikimų, konkursų, kūrybos valandėlių, spektaklių ir kt. renginių visai šeimai

 KURYBINES STUDIJOS RENGINIAI .pdf (67.90 KB)


Šiemet kūrybinėje studijoje svečiuosis :

Iwona Chmielewska (Lenkija)

Juraj Horváth, Tereza Horváthová (Baobab, Čekija)

Kastus Šydlouski (Baltarusija)

Anna Skowrońska (Muchomor, Lenkija)

Flix (Vokietija)

 Viena pagrindinių kūrybinės studijos viešnių - garsi knygų iliustratorė Iwona Chmielewska.  Interviu su Iwona Chmielewska.pdf (154.25 KB)

 


TARA BOOKS – nepriklausoma paveikslėlių knygų suaugusiesiems ir vaikams leidykla, įsikūrusi Čenajuje, Pietų Indijoje, drąsiai gali būti vadinama vienu iš šiandienos knygų pasaulio stebuklų. Nuo jos įkūrimo 1994 m. TARA BOOKS telkia bendraminčius subtilios formos ir turtingo turinio derinio knygų kūrėjus.
Kartu su pernai Knygų šalyje viešėjusiomis prancūzų LES TROIS OURSES ir japonų ONE STROKE leidyklomis TARA BOOKS sudaro SMALL WORLD tinklą.
Ši leidykla yra pelniusi daugybę apdovanojimų, tarp kurių svarūs laurai Tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje. 2013 m. TARA BOOKS pripažinta Geriausia Azijos knygų vaikams leidėja. Visame pasaulyje žinoma kaip unikali leidykla, skirtingomis užsienio kalbomis leidžianti rankų darbo tiražines knygas. Dažniausiai TARA BOOKS knygos spausdinamos rankomis šilkografijos būdu ant rankų darbo popieriaus, rankomis ir įrištos. Leidykla dukart yra laimėjusi Bologna Ragazzi New Horizons apdovanojimą: už Indijos genčių stilistikos piešiniais išleistas rankų darbo knygas „Do!“ (aut. Ramesh Hengadi, Rasika Hengadi, Shantaram Dhadpe, Kusum Dhadpe ir Gita Wolf) 2010 m. ir The Night Life of Trees (aut. Bhajju Shyam, Durga Bai ir Ram Singh Urveti) 2008 metais. Leidyklos vadovė Gita Wolf yra šiųmečio pasaulinio iliustracijų konkurso Bolonijoje žiuri narė.
Studijoje TU GALI SUKURTI KNYGĄ pamatysi 10-ties ypatingų TARA BOOKS knygų ekspoziciją, o vasario 23 dieną, sekmadienį, paskutinę Knygų mugės dieną, galėsi nusipirkti knygą iš jos.
www.tarabooks.com

 

Leidyklą BAOBAB, Prahoje, Čekijoje, 2000 metais įkūrė sutuoktiniai Tereza Horváthova (rašytoja, vertėja iš prancūzų k.) ir Juraj Horváth (grafikas, iliustruotojas). Jos siekis – pateikti skaitytojui kitokią knygą. Tam pasirenkami ne tik žinomų kūrinių vertimai, bet ir originalūs tekstai, į knygų kūrimo pasaulį įtraukiami jaunieji menininkai. Tačiau leidykloje leidžiami ne tik jaunųjų menininkų debiutai, leidykla bendradarbiauja su žymiais dailininkais, tarp jų ir geriausiu pasaulio knygų („People“, „Seasons“, „Romance“) kūrėju Blexbolex‘u (prancūzas Bernard Granger). BAOBAB rengia mažųjų leidėjų knygų festivalį TABOOK, organizuoja renginius, kuriais skaitytojus artina prie nesukomercintos kultūros.
Šios leidyklos parengtos knygos ne kartą įvertintos čekų knygos meno konkursuose 2000–2009 m.,
J. Horvatho iliustruota knyga buvo pripažinta gražiausia 2000 metų pasaulio knyga ir Leipcigo knygų mugėje apdovanota aukso medaliu, o 2013 m. Bolonijos vaikų knygų mugėje BAOBAB buvo viena iš pretendenčių gauti Geriausios Europos knygų vaikams leidėjos apdovanojimą.
Leidyklos vadovas Jurajus Horváth dėsto Prahos dailės akademijoje (VŠUP).
www.baobab-books.net
Vasario 21 d., penktadienį, 15 val. ateik pasiklausyti Jurajaus Horvátho‘o paskaitos , o 17 val. dalyvauk jo vedamose dirbtuvėse.

Kūrybinėje studijoje šiemet bus kuriama ritininė knyga Metų tema. Lankytojai dvi dienas padedami Rimo Driežio, Mariaus Jonučio, Linos Dūdaitės, Ievos Babilaitės ir kitų dailininkų improvizuos žiemos, pavasario, vasaros ir rudens temomis. 

Tik Knygų šalyje įmanoma, kad šio veiksmo dalyviai bus ir Kristijonas Donelaitis su Antonijumi Vivaldžiu. Juos sieja keletas dalykų. Abu XVIII šimtmečio amžininkai sukūrė didžius kūrinius, vienas muzikos – „Metų laikai“, o kitas literatūros – poemą „Metai“, abu buvo kunigai. Tolminkiemyje gyvenęs K. Donelaitis irgi komponavo muziką, buvo kantorius – giedotojų choro vadovas ir mokytojas, net gamino instrumentus. 

Kūrybinės studijos lankytojai kviečiami ne tik kartu piešti, bet ir ateiti į knygos peržiūrą. Skambant A. Vivaldžio muzikai, ji bus rodoma mirioramos būdu – kaip slenkančių paveikslėlių knyga. Dailininkų ir Knygų šalies lankytojų sukurtu ritiniu „Metai“ bus paminėtas K. Donelaičio 300-asis gimtadienis. 

 knygusalis.jpg

 

https://www.facebook.com/knygusalis
 

 


 

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.