Naujienos

Bendrosios naujienos

DISKUSIJŲ KLUBAS

Apie diskutuosime šiemet mugės diskusijų klube?

Vasario 20 d., ketvirtadienis, Bičiulių diena.
16 val.

Nauji klasikos drabužiai?
Klasika visada buvo Lietuvos teatro kūnas ir kraujas – nuo Shakespeare'o iki Čechovo ir per Skandinaviją atgal į Londoną. Šiandien visai netikėtai atrandama ir lietuviškoji žemė – Donelaitis, Vaižgantas, Binkis (žinoma, nepametamas nei Čechovas, nei Ibsenas). Kaip šiandien statoma klasika? Jei klasika visada aktuali, ar būtina ją dar labiau aktualizuoti? Ar reikia išdarkyti jos rūbus, apnuoginti kai kurias „kūno“ dalis, žvelgti kitaip? Ir kiek scenos menas paslankus atrasti naują klasikos skambesį?
Dalyvauja Jonas Vaitkus, Dainius Gavenonis, Elona Bajorinienė. Moderuoja Vaidas Jauniškis

Vasario 21 d., Ilgasis penktadienis,
14 val.

Kaip mokykla skaito klasiką?
Neseniai Facebook‘o socialiniam tinklui sukako 10 metų, per kuriuos vis labiau stiprėjo tendencija tarp jaunimo (ir ne tik) dažnai aklai įsitraukti į socialinę tinklaveiką. Paros, savaitės laikas, praleistas internete, žiūrint filmus, priešais TV ekraną nenumaldomai ilgėja. Ar lieka laiko skaitymui? Klasikos ar rimtų sudėtingų tekstų apskritai skaitymui? Jei ne, tai kodėl? Ar knyga jau pralaimėjo lemtingą kovą prieš socialinį tinklą, raštas prieš audiovizualumą, linija prieš plokštumą? Kas laukia skaitymo ir rašymo ateityje?
Dalyvauja mokiniai ir studentai, Darius Kuolys, Mindaugas Kvietkauskas. Moderuoja Nerijus Čepulis

18:00
Emigracija ir naujos galimybės: pozityvus žvilgsnis
Ką reiškia migracija dinamiškame kūrybos, žinių ir technologijų pasaulyje? Ką ji reiškia kultūros, meno, rašytojo, menininko raidai? Kaip dinamiškas pasaulis padeda keistis žmonių tapatybėms ir kokios naujos kultūros, naujo bendravimo „naujoms-tapatybėms“ reikia? Ambasada Londone: ar tai Lietuvos nauja savivaldybė? Kaip keičiasi ambasadų ir konsulatų funkcijos plečiantis įvairialypei emigracijai? Koks yra naujas, dinamiškas pilietis ir kokias problemas, konfliktus jam sukelia Lietuvos įstatymai? Kokius pilietinės raidos ar kultūrinės saviraiškos horizontus atveria dinamiškas buvimas pasaulyje? Ar išmokstame naujų protesto ir laisvės formų, ar pasineriame į gaivias kitų tautų energijas? Ar mus įkvepia kita dvasia ir bendravimo laukai?
Dalyvauja Dalia Staponkutė, Rita Valiukonytė, Paulina Pukytė, Lauras Bielinis. Moderuoja Gintautas Mažeikis.


Vasario 22 d., šeštadienis, Nekasdienių pasimatymų diena
16:00

Europos vienijimosi pabaiga?
Kaip galėtume įvertinti pirmuosius dešimt metų po „didžiosios“ Europos Sąjungos plėtros 2004-aisiais? Kur dingo tuo metu tvyrojusi „Europos vienijimosi“ euforija? Ką apie Europos vienijimosi pasekmes sako diskusijos apie darbo jėgos imigravimą Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose ar Vokietijoje? Ar daugelio ES šalių gyventojai iš tiesų vis labiau „euroskeptiškėja“? Ar žmonės Kijevo gatvėse entuziastingiau palaiko ES nei nemaža dalis ES valstybių sostinių gyventojų? Ar euro zonos krizė neišryškino fakto, kad žmonės vis dar linkę mąstyti iš savo tautinių pozicijų, ypač, kai kalbama apie finansinių išteklių perskirstymą euro zonoje? Ar siūlymai toliau gilinti euro zonos integraciją negalėtų išprovokuoti euro zonos šalių gyventojų sukilimo prieš integraciją? Ko galime tikėtis iš Europos Parlamento rinkimų šią gegužę? Ar Europos vienijimosi procesas nėra pasiekęs savo ribų? Ar Europos Sąjungoje neprasidės skilimas ir dezintegracija?
Dalyvauja Karl Schlögel, Alain Blum, Rein Raud. Moderuoja Ramūnas Vilpišauskas (anglų kalba)

2014-02-07

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.