Naujienos

Bendrosios naujienos

KAVA KVEPIANČIOS MUZIKINĖS ISTORIJOS

Projektas „Knyga. Kava. Gyvai“ visas knygų mugės dienas kvies į poilsio ir bendravimo erdvę lankytojų pamėgtame „Bukinistų pasaže“. Čia kartu su mylimu leidiniu bei kavos puodeliu muzikinėje kelionėje lankytojai galės susitikti su perspektyviausiais jaunais Lietuvos muzikantais. Net devyniuose koncertuose kūrėjai atvers savo muzikines knygas, dainomis skaitys užfiksuotas istorijas.

Pasirodymą skaitytojams jaunos muzikos scenoje dovanos grupė „Garbanotas Bosistas“. Nors užaugę čia pat, XXI a. Vilniuje, bet groja taip, tarsi būtų ką tik atkeliavę iš 7-ojo dešimtmečio pabaigos, laiko, kuris istorijomis, nugulė į daugelį knygų, kai pasaulis klausė Jimi Hendrixo, „Led Zeppelin“, augino plaukus ir krovėsi lagaminus į Vudstoką. Per penkis gyvavimo metus grupė „Garbanotas Bosistas“ tapo viena labiausiai publikos numylėtų jaunų šalies grupių.

Istoriją ir muziką jungs svingo ir ritmenbliuzo klasiką interpretuojančios „Elle G“ merginos. Prieš koncertą atlikėjos pakvies mažuosius (5-10 metų) skaitytojus į muzikines kūrybines dirbtuvėles. Daugybę netradicinių instrumentų pasirodymuose naudojančios Elena ir Giedrė atvers jas visuomet lydintį seną lagaminą: dalinsis istorijomis apie jau beveik šimtmetį menančią ir šiandien „Elle G“ atliekamą muziką, demonstruodamos savo muzikos arsenalą kvies pasigaminti unikalų instrumentą.

„Jauni, ambicingi ir perspektyvūs“, - taip save pristato džiazo mėgėjų dėmesio laukantis kvartetas „R.A.D.D.“. Kava kvepiančioje jaunos muzikos scenoje pasirodysiantis vyrukai susibūrė 2013-ųjų rudenį ir netrukus laimėjo „Grand Prix“ džiazo festivalyje „Vilnius Jazz Young Power 2013”.

Retam susitikimui specialiai Vilniaus knygų mugėje pakvies jaunų muzikos profesionalių duetas „Volumetears“, kuriantis modernaus soul ir R&B stilių mišinį. Autentiškai „Volumetears“ kūrybai įtakos turėjo mylimi atlikėjai ir studijos LMTA džiazo katedroje.

Dainuojamosios poezijos žanrą atstovaus net keli projektai. Tai retai drauge pasirodantis merginų duetas Justė Kazakevičiūtė ir Julija Rušinskytė, kuriančios ir atliekančios savo dainas, į akustinės gitaros ir klavišinių skambesį, įmaišydamos poetišką džiazo prieskonį. Taip pat Martin Wall, į sceną žengiantis nešinas akustine gitara ir lūpine armonikėle. Jei vaikino muzika būtų knyga, tai būtų J, Kerouaco “Kelyje” arba J. D. Selingerio “Rugiuose prie bedugnės”. Savaip dainuojamąją poeziją interpretuos trio „Ora”, jau dvejus metus klausytojams pateikiantys netikėtą požiūrį Grupės vokalistas ir gitaristas Vygantas Šimkus, klavišiniais grojanti Inga Urbonavičiūtė bei bosistas Arūnas Kūgauda žada intriguojantį pasirodymą.

„Bukinistų pasaže“ knygų mugės lankytojų lauks dvi naujos pažintys. Viena jų – neseniai susibūrusi grupė „Makchu Pikchu“. Projektas suvienijo gerai pažįstamus, patyrusius muzikantus, jie lankytojams pristatys debiutinį albumą. Dar vienas naujas vardas, kurį pažinti verta taip pat, kaip ir perskaityti debiutuojančio Lietuvos eseisto kūrybą – grupė „Journey of Mintyria“. Jų kuriamas garsas - nuo folk’o iki country, muzika kuria intymią atmosferą, skatina įsiklausyti ir niūniuoti drauge.

 KNYGA.KAVA.GYVAI.pdf (1.68 MB)Projektą pristato:

Rūdninkų knygynas
AGATA
Coffee Inn
Liverpool Indie/Rock Bar

2014-02-06

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.