Naujienos

Bendrosios naujienos

NAUJI METAI TRUNKA KETURIAS DIENAS

 KNYGU SALIES RENGINIAI .pdf (64.99 KB)

Knygų šalis – tai speciali vaikams ir nesuaugusiems skirta kūrybinė studija ketvirtoje Mugės salėje, kurioje visiems įžengusiems galioja vienas priesakas – tikėti, kad ir tu gali sukurti knygą! Knygų šalis gyvena savo ritmu, todėl laiko matai čia negalioja. Šios šalies piliečiai Naujus metus švenčia net keturias dienas iš eilės, nuo ryto iki vakaro, pamiršdami visą likusį pasaulį. Nauji metai prasideda vasario 20-ąją, šventės pradžia – 10 val. ryto. Kur? Vilniaus knygų mugėje!
Trumpai, glaustai apie Knygų šalį ir jos Naujų metų naujienas:
Šiemet gerbiamiems Knygų šalies piliečiams bus pristatomi išskirtiniai eksponatai iš tolimosios Indijos – unikalios leidyklos „Tara Books“ knygos, knygų pasaulyje dar vadinamos tikrais stebuklais. Šie ant rankų darbo popieriaus šilkografijos būdu spausdinti bei rankomis įrišti leidiniai praėjusiais metais tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje buvo ypatingai įvertinti, o pati leidykla pripažinta geriausia Azijos knygų vaikams leidėja. „Knygų šalies“ kūrybinėje studijoje lankytojai galės išvysti 10-ties ypatingų „Tara Books“ knygų ekspoziciją, o paskutiniąją mugės dieną – nusipirkti šių išskirtinių gražuolių.
Į Knygų šalį atvyksta tikra paveikslėlių knygų žvaigždė Iwona Chmielewska (Lenkija), kurianti knygas vaikams ir suaugusiems. Kūrybinėje studijoje I. Chmielewska ne tik pristatys savo knygas bet ir kvies kartu dalyvauti autorinėse iliustracijų dirbtuvėse. „Savo knygą konstruoju taip, kad ji turėtų įvairius „paslapties įminimo“ lygmenis: paprasčiausią, kuris įdomus mažam vaikui, bet taip pat ir sudėtingiausią, kuriame slypi metaforos, simboliai – juos galima iššifruoti tik turint tam tikrų žinių ir pirmiausia – patirties. Tokia knyga sieja kartas, apie ją galima kalbėtis, nagrinėti temas, patenkinti savo dvasinius poreikius. Senelė tokioje knygoje pamatys ką kita nei anūkas, kuris irgi ras šį tą sau“, - pasakoja Iwona Chmieliewska, tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje du kartus apdovanota iliustruotojų „Oskaru“ - Bologna Ragazzi Award apdovanojimu.
Trečią kartą Vilniuje viešės aukščiausios kokybės 5 žemynuose veikiančios leidyklos „Minedition“ knygos, atveriančios vaikams duris į pasaulį. Dirbdama su įdomiais menininkais ir autoriais iš įvairių šalių, ši leidykla susitelkia ties vaizduote ir domėjimusi, ugdančiu daug gilesnį mažųjų skaitytojų žodžio ir meno suvokimą.
Tarp parodų „Knygų šalis“ kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ lankytojai galės išvysti T. Balčiūnienės sukurtas originalias iliustracijas ir laiko patikrintas knygas, išleistas ne tik lietuvių, prancūzų, anglų, rusų, bet ir hindi, urdu bei kitomis tolimų kraštų kalbomis. Mažųjų dėmesio lauks dailininkės 1977–1986 m. sukurti diafilmai „Zuikis puikis“, „Miško, sodo ir daržo dovanos“ ir „Greitutė“.
Vilniaus knygų mugėje skaitytojų dėmesio lauks čekų leidyklos „Baobab“ knygos. Kultinio kūrinio „Mažasis princas“ medžio vardu pavadintos leidyklos siekis – pateikti skaitytojui kitokią knygą, todėl pasirenkami ne tik žinomų kūrinių vertimai, bet ir originalūs tekstai, įtraukiami jaunieji menininkai. Organizacija rengia skaitymus ir parodas, organizuoja renginius, kuriais skaitytojus artina prie nesukomercintos literatūros ir teatro. 2001 m. Leipcigo knygų mugėje „Baobab“ buvo įvertinta gražiausios pasaulio knygos apdovanojimu.
Šalia parodų ir edukacinių susitikimų vyks ir nuo „Knygų šalies“ kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ neatsiejami kūrybiniai užsiėmimai. Knygelių vaikams autorius Kęstutis Kasparavičius kvies kurti masinę iliustraciją. Visas keturias Vilniaus knygų mugės dienas menininkas drauge su vaikais pieš rekordinį triženklį skaičių galūnių turintį padarą „Krokodidelį Šimtakojį“.
Kituose užsiėmimuose iš atminties bus prikeltos knygų istorijos įdomybės: dėžės teatras, senosios knygų skaityklės, drauge su studijoje dirbančiais knygų kūrėjais bus aiškinamasi kaip XIX a. gimė ir leidiniuose vaikams buvo panaudotos judančios iliustracijos, spalvintos nespalvotos fotografijos, mažieji galės sužinos, ką leidyklose veikė raidžių fotografai.

2014-01-31

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.