Naujienos

Bendrosios naujienos

LAIKO PATIKRINTOS KNYGOS

15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2014 m. bus skirta klasikinei literatūrai ir Kristijono Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms.

Klasikinės knygos –  anot M. Proust‘o –  optikos instrumentas, be kurio negalėtume patys savęs matyti, negebėtume perskaityti to, kas mumyse yra.  Tai mūsų kultinės knygos apie mus pačius, tai knygos visiems gyvenimo atvejams, visiems istorijos momentams. Laisvė, meilė, žmogus, vertybės, išgyvenimai, orumas, garbė ir dar daug tiesų sugula į sakinius, kuriais prabyla ištisos kartos – puslapiais, pastraipomis ar atskirais žodžiais atmintinai cituodamos amžinas, laiko patikrintas knygas.

Kas yra klasikinė literatūra kiekvienam iš mūsų? Koks yra mūsų sąmonės lobynas? Homer‘as, Petrarka, Joyces‘as, Dante, Shakespeare‘as, Bulgakov‘as, Šatrijos Ragana, Tolstoy‘us, Goethe, Marcinkevičius, Faulkner‘is, Marquez‘as, Geda, Eco, Dumas, Dostojevsky‘is, Hugo, Proust‘as, Parulskis... ir žinoma Donelaitis – kiekvienas gali sudaryti savo kultinių knygų sąrašą.

Ar klasika yra laiko įvertintos knygos? Ar mes skaitome tas pačias knygas ir ką jos pasako apie mus?– apie tai kvies diskutuoti 15-oji Vilniaus knygų mugė.

2013-06-18

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.