Bendra informacija

Apie mugę

VKM_LOGO.jpg                 

 2014 m. vasario 20 - 23 dienomis.

„LAIKO PATIKRINTOS KNYGOS“

Vilniaus knygų mugė - pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugė yra orientuota į skaitytoją, joje svarbiausia – knygos ir kultūriniai renginiai, diskusijos ir naujos pažintys, autoriai ir skaitytojai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos, kt.

15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2014 m. bus skirta klasikinei literatūrai ir Kristijono Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms.

***

Klasikinės knygos –  anot M. Proust‘o –  optikos instrumentas, be kurio negalėtume patys savęs matyti, negebėtume perskaityti to, kas mumyse yra.  Tai mūsų kultinės knygos apie mus pačius, tai knygos visiems gyvenimo atvejams, visiems istorijos momentams. Laisvė, meilė, žmogus, vertybės, išgyvenimai, orumas, garbė ir dar daug tiesų sugula į sakinius, kuriais prabyla ištisos kartos – puslapiais, pastraipomis ar atskirais žodžiais atmintinai cituodamos amžinas, laiko patikrintas knygas.

Kas yra klasikinė literatūra kiekvienam iš mūsų? Koks yra mūsų sąmonės lobynas? Homer‘as, Petrarka, Joyces‘as, Dante, Shakespeare‘as, Bulgakov‘as, Šatrijos Ragana, Tolstoy‘us, Goethe, Marcinkevičius, Faulkner‘is, Marquez‘as, Geda, Eco, Dumas, Dostojevsky‘is, Hugo, Proust‘as, Parulskis... ir žinoma Donelaitis – kiekvienas gali sudaryti savo kultinių knygų sąrašą.

Ar klasika yra laiko įvertintos knygos? Ar mes skaitome tas pačias knygas ir ką jos pasako apie mus?– apie tai kvies diskutuoti 15-oji Vilniaus knygų mugė.

 Mugės organizatoriai

logo_litexpo.gif          LLA.gif          logo_TKPC_1.jpg        Books_From_Lithuania_LT.jpg


Vilniaus knygų mugės globėja LR Respublikos Prezidentė J.E. Dalia Grybauskaitė 

                                               prezidente.jpg


Mugės kultūrinės programos rėmėja

LR Kultūros ministerija         Kulturos_ministerija.jpg 

Mugės partnerė

Vilniaus miesto savivaldybė  savivaldybe.jpg

 


 Informaciniai partneriai:

LRT_logotipas.jpg                                            15_min_logo.jpg

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.